Vybiehač

Pojmom vybiehač sa dá definovať nomád, ktorý síce žije na jednom mieste, ale pravidelne napriek tomu nomáduje.

Môj cieľ začať s nomádovaním zatiaľ prebieha tak, že som upovedomil majiteľku bytu, že končím s nájmom v súčasnom byte a posúvam sa ďalej. Do konca marca mám ešte výpovednú lehotu. Čo potom alebo dovtedy? V prvom rade musím zminimalizovať svoje mesačné náklady na čo najmenšiu možnú hranicu. Keď som teraz prepočítaval svoj život, tak sa sám mesačne so všetkým dokopy stojím okolo 600 až 800€. V Prievidzi otváram nový priestor, kde chcem inkubovať nových, šíkovných zamestnancov a ponúknuť zaujímavé pracovné miesta, rovnako tam aj ponechám svojho človeka, ktorý bude podľa mojich pokynov držať opraty v časoch keď budem putovať cestou necestou. Priestory som našiel a bývanie mám poriešené tiež. Čiže presunom svojho pevného bodu z Trenčína, kde ma nedržalo okrem pekného výhľadu z bytu nič iné, do Prievidze, ušetrím po prepočítaní len na bývaní a kancelárii 200€. Automaticky odpadáva cestovanie medzi TN a PD a peniaze s tým spojené, čím ušetrím ďalších 200€. To mám hneď 400€ k dobru na cestovanie mesačne. Celkom dobrá optimalizácia, čo poviete? Samozrejme mám peniaze aj navyše z ktorých by som musel žiť, nech už by som bol kdekoľvek, čiže pripočítam k tomu, aby sme nepreháňal 200€ vreckové.

Hneď môžem ísť každý mesiac na týdeň niekam cez cestovku. HA! To ale nie je predsa nomádovanie. O konkrétnom tripe chcem písať až keď sa z neho vrátim, ale len taká malá modelová predstava. Na 2000km mi pripadajú zhruba 2 plné nádrže, čo je teraz nejakých 70-90€. Čiže z rozpočtu 600€ už máme dajme tomu 70€ preč. Vyberiem si miesto, ktoré je vzdialené do 1000km. Dajme tomu sever Poľska a síce Gdaňsk, ktorý je od Prievidze vzdialený niečo cez 700km. Naplánujem si zastávky a síce ako prvá zastávka po ceste na sever sú Katowice, kde hostel stojí zhruba 10€ na noc, počas ďalšieho dňa navštívim centrum a odpracujem si pár hodín v atmosfére mesta, niečo musím aj jesť, čiže náklad na deň aj s bývaním 30€. Z budgetu ostalo zhruba 500€. Po absolvovaní takéhoto dňa vyrazím na cestu, aby som sa do polnoci mohol zložiť na ďalšej zastávke.

Katowice, Poland

Katowice, Poland | © Bobby Bradley/Flickr

Ďalšou zaujímavou zastávkou môže byť napríklad Toruń, kde zopakujem postup z Katowic a opäť sa na večer vydám na cestu.

Torun

http://umk.esn.pl/welcome-toru%C5%84

Tretí a posledný bod cesty je samotný cieľ a síce Gdańsk. Mám za sebou dve noci v hostely a dva dni cestovania, naftu až domov a ostalo mi zhruba 470€. Obehnem airbnb a prenajmem si na 10 dní pekný byt v centre zhruba za 250 až 300€, kde budem mať súkromie na oddych, ale hlavne budem môcť nerušene pracovať a zároveň spoznávať mesto. Na každý deň mi ostalo zhruba 20€, keďže budem mať celý byt pre seba, niečo si navarím, čím ostane viac na alkoholické nápoje… A najkrajšie je na tom to, že počas celého tripu budem aktívne pracovať a zarábať na ďalší trip.

Gdansk Poland

Posledný deň sa zbalím a za 9 hodín zaparkujem v Prievidzi. Keď spočítam celý mesiac, tak bývanie a office v PD cca 200€ a trip zhruba 600€. Dokopy som teda mesačne minul rovnako ako za život v Trenčíne, ale výsledok a dopad na spokojnosť je diametrálne iný.

Previous Post Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.