bavorsko
2016-03-19 18.31.24

Trenčín a jeho konečné zbilancovanie

Na mojom strome sa práve dotvára koniec ďalšieho pomyselného letopočtu a vytvára sa nová životná etapa. Po všetkom, čo okolo seba vnímam a vidím, mám chuť niekedy opustiť civilizáciu a ísť do konca života meditovať do chrámu v Himalájach. Každopádne, príliš poetický začiatok na tak jednoduchý blogspot.Končím s každodenným životom v meste Trenčín, na ktorého uzemí oddychovali aj starí rimania. Keď som sa sem presťahoval, tak som si určil mílniky, ktoré za pobyt v ňom splním a z tých, ktoré môžem verejne spomenúť som splnil všetky, takže hádžem prsteň do sopky a hlásim, že som pripravený na ďalšiu výpravu pán Frodo. Takže si teraz zrekapitulujem, čo som sa rozhodol urobiť a čo som urobil.

Na bicykli z Trenčína na Beckov popri Váhu

Ten deň bol na to ako stvorený, vstal som rozhodnutý to dať. Požičanie bicykla od švagra prebehlo hladko, takže som sa vydal na cestu. Z auta to vyzeralo jednoduchšie, keď som sa na tú cestu popri Váhu pozerával. Nakoniec som to s hudbou v ušial dal. Skúsil som si nájsť v šlapaní flow, aby som tým, že šlapem neotravoval aj mozog a mohol som si hlavu ventilovať. Vedel som, že tá prichádza po takých 3-5 kritických nutkaniach oddýchnuť si a veruže to bolo presne ako pri plávaní. Po prekonaní istých dovtedy mozgom vytvorených limitov, prišiel flow.

12115509_10206603489319268_7637505562468277767_n

Prejsť Trenčiansky hrad zo zadnej strany cez horu

A toto je veru vec, ktorú odporúčam všetkým. Vzadu za hradom sa nachádza starý čerešňový sad, môžete vstúpiť do vodnej prikopy, ktorá kedysi chránila hrad smerom od lesa, starú vežu, ktorá bola s veľkou pravdepodobnosťou vstupnou bránou ponad vodu. Pre odvážnejších je tu možnosť vyliezť na jeden z múrov a užiť si na jeho konci veľkolepý výhľad na celé mesto.

Trenčín

Trenčín
Trenčín Hrad

Toto nie je bohvie aký plán, ale vzhľadom na to, že sa mi reálne podarilo do nej dostať až na asi štvrtý krát, čo som to skúšal, tak to zahrniem medzi úspešné konce.

Kláštor Skalka pri Trenčíne

Skalka je pútnické miesto, kde na jej vrchu môzete nájsť kostol a “skalku” z ktorej vidíte druhú časť mesta a síce tú, kde je Max, keď ale budete pokračovať ďalej dole kopcom od trenčína, tak narazíte na kláštor postavený v skale, ktorý je naozaj nádherný. Ja som na toto miesto natrafil úplnou náhodou, keď som sa do TN vracal “alternatívnou” cestou.

Toto je ale prd oproti tomu, čo som tu za celý rok prežil a nemôžem to sem písať. No stále je to veľmi málo oproti tomu na čo sa pripravujem teraz.

Ale na tento výhľad ráno z okna budem vždy veľmi rád spomínať.

Trenčiansky hrad
Trenčiansky hrad v hmle

 

#monday #morning #trencin

Fotka uverejnená používateľom @jozef_mapledays,

 

Previous Post Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.