Rakúsko-Bavorský trip a Neuschwanstein

V lete 2016 som nenavštívil žiadnu prímorskú oblasť, ale rozhodol som sa pre menší eurotrip mojím autom. Tak som si naplánoval trasu cez Rakúske Alpy, Salzburg, Mníchov, Orlie hniezdo, jazero Konigsee a zámok Neuschwanstein. Zbalil som sa, natankoval plnú, mamina mi nabalila dózy a mohol som vyraziť.

DSC_0192

Prvá zastávka bola viacmenej iba na prespatie, čo som spojil s návštevou kamaráta, ktorý býva kúsok pod Salzburgom. Po opustení Slovenska som pustil sygic a pokračoval v ceste. Po pár kilometroch som si uvedomil, že mám 40% baterku a nabíjačka v aute prestala fungovať. Navyše som ešte fungoval na mojom starom iphone 5s, ktorý mal pavučinu cez celý displej a baterku dávno za limitom používania(bazoš a jeho inzeráty – TOP stav), čiže môj telefón sa so mnou mal v pláne rozlúčiť do hodiny. Inak zlá kúpa spomínaného iphone-u ma motivovala k vytvoreniu umelej inteligencie smelinar.sk, aby si každý našiel na bazároch telefón ľahko a rýchlo, ale to som trochu odbočil. S dochádzajúcou baterkou na mobile som začal viac rozmýšľať ako ju dobiť, miestami som sa cítil ako Mark Watney na marse, ale on to mal o trochu komplikovanejšie. Samozrejme som mal so sebou môj macbook pro z ktorého sa rázom stala najdrahšia powerbanka ever.

Inštalácia macbook-u pro a.k.a. powerbanky pre iphone vyzerala nasledovne. Stiahol som tempomat zo 130 na 90 a začal som za jazdy šmátrať na zandých sedadlách (nikdy to nerobte, aj ja som bol pekne blbý, že som sa na to dal, ale naštastie sa nič nestalo). Počas šmátrania som si asi 8x vykĺbil rameno a 5x chytil kŕč do ruky. Nakoniec som nahmatal starú asus tašku ešte z vysokej školy, odopol suchý zips a začal som tricepsovým zdvihom driapať moj 2 a pol kilový macbook pro. Jo! Konečne som ho hodil na prázdne sedadlo spolujazdca, zapojil iphone a … a nič. Nenabíjal sa… Uvedomil som si, že ja najprv musím otvoriť macbook, aby sa to akosi overilo v systéme a až potom to začne nabíjať. Všetko som nakoniec otvoril, overil, zavrel a začal nabíjať. Takto to vyzeralo vo výsledku.

2016-09-05 18.46.44

Po tomto workoute som začal pocitovať katabolizáciu a došlo na mamine dózy. Dôvod prečo ma mamina nabalila bol ten, že deň pred odchodom mi bol nainštalovaný fixný zubný strojček a nemohol som moc hrýzť a hlavne nie pumpové bagety. Zjedol som ryžu, v daždi pri aute som si umyl zuby, vypláchol vodou čo mi ostala a pokračoval som. Dážd ma sprevádzal až do hôr ku kamarátovi, ktorý ma netrpezlivo očakával s nahriatou vodnou fajkou a burčiakom. Pokecali sme, vyspal som sa a skoro ráno som mohol sadnúť do auta a pokračovať.

Potulky svetom ⛰ #alps #mordor #austria #clouds #way #highway #travel #vandrak #digitalnomad #mountains #skoda #octavia Fotka uverejnená používateľom Jozef Pis (@jozef_mapledays),

Keďže dážd neutíchal, Alpy som zo zoznamu vynechal a vydal sa na dialnicu do Salzburgu. V Salzburgu som v centre zaparkoval jednoduchšie a lacnejšie ako v Bratislave a išiel to tam obzrieť. Nič neočakávane ma nestretlo, takže som pozrel centrum, pamiatky, uličky a keďže bolo len okolo obeda, tak som pokračoval ďalej do Nemecka.

  Another day, another story #salzburg #traveling #oldcity #history #church #architecture #digitalnomad #dnescestujem #openmind #nacestach   Fotka uverejnená používateľom Jozef Pis (@jozef_mapledays),

Jazero Konigsee podľa predpovede počasia tiež nevychádzalo, tak som veril, že sa pozriem aspoň na Hitlerove Orlie Hniezdo. Vďaka imigrantom a celému humbuku okolo toho, bola na hraniciach taká šóra a ľudia tak nervózni, že aj dôchodcovia v kauflande by boli zahambení.

Vošiel som do kopcov, vydriapal som to na dvojke a na druhý krát som úspešne našiel parkovisko odkiaľ chodia autobusy na Orlie Hniezdo. Od vystúpenia z auta do úplného premoknutia v daždi to trvalo asi 25 sekúnd. Hovorím si “hell yeah!”. Už mierne nahnevaný som upustil aj od tohoto plánu, prezliekol sa v aute a pokračoval do Mníchova.

Cesta bola super, akonáhle som opustil hory, tak sa vyjasnilo a v mníchove ma ešte privítal slnečný západ a čakal parádny byt v centre, booknutý cez airbnb. Zaparkoval som, vyniesol si všetko do bytu a začal som sa venovať práci a oddychu. Ako správny digitálny nomád som si hneď chcel vychutnať nové miesto na prácu a venoval som projektom pár riadkov kódu. Neskôr som si dal rande s Linduškou, ktorá vtedy akurát bola v Mníchove. V noci som si popozeral trochu mesto keď som hľadal pizzu(strojček, nestrojček, hlad je peklo).

Slnečné ráno signalizovalo pekný deň, tak som s radosťou ešte z postele nejakú tu hodinku popracoval, naobedoval sa a mohol som s Lindou smelo vyraziť na jeden z najkrajších zámkov v Európe.

Tazky zivot vyvojara #myhuiz #airbnb #icharbeite #sublime #programmer #travel #digitalnomad #sun #munichcity

Fotka uverejnená používateľom Jozef Pis (@jozef_mapledays),

Nemecké cesty sú orgazmus sám o sebe. Už z diaľky sme za jasného dňa zbadali nádherné kopce, ktoré znamenali, že sa blížime do cieľa. To počasie sme naozaj vychytali! Zaparkovali sme a vyšlapali si kúsok ku zámku a ja som úspešne dosiahol cieľ môjho tripu. Celé okolie zámku je krásne a naozaj by to mala byť zástavka každého cestovateľa, či milovníka histórie. neuschwanstein

2016-09-07 19.17.23

Alpsee, Hohenschwangau

Značky:, , , , , , , , , ,
Previous Post Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.