Târgu Mureș, Bran Castle(Drakulov hrad), Korvin Castle a Sighișoara

Na dušičky 2016 som sa vybral vďaka low cost letenkám na miesto, kde letisková hala vyzerala o niečo lepšie ako hangár na opustenom letisku v Morovne.

Letenky

Letenky z Budapešti do Târgu Mureș som vychytal niekde na FB, celkovo ma cena pre dvoch ľudí aj s jednou veľkou podpalubnou batožinou vyšla 28,850 HUF-nágelov od susedov, čiže sviežich 90€.

wizzairtirgumures

Ubytovanie

S ubytovaním som si nechal poradiť z článku, ktorý mi o týchto letenkách povedal a bookol som trojhviezdičkový hotel priamo v Tirgu Mures za 10€/osoba/deň. V domnení, že to bude ubytovňa som do poznámky napísal, aby oddelené postele aspoň spojili k sebe. Po príchode nás čakal apartmán s jedálenskym kútom. Parkovanie bolo v cene, aj keď niekedy by sa mohlo stať, že sa nezmestíte. Celkom som bol prekvapený, že týpek na recepcii nemal počítač, iba zošiť. Ale telku mal.

PRO TIP: Z letiska do mesta, uvidíte svojich hotelov asi 3. Neviem čo to je za pakáreň, ale bolo tam veľa hotelov, ktoré vyzerali rovnako ako ten náš.

Screen Shot 2017-06-17 at 23.26.40

Prenájom auta

Auto som si prenajal cez Rentalcars.com. Deň pred odchodom som zistil, že poistenie rentalcars ti zhltne 500€ zálohu za auto. Píšem tam, že nie dik, to si tam radšej koňa kúpim. Nakoniec mi zrušili iba poistenie a skontaktovali ma s lokálnym poskytovateľom, ktorý mal túto zálohu vo výške 50€. Takže nakoniec všetko v poriadku, akurát som chcel WV polo a dostal som Daciu Logan, ale veď v Rumunsku na Rumunskom. Logan by som označil ako bezpečné auto, pri predbiehaní som sa zaradil do ľava , dal kick down a kamión sa mi začal v pravom pruhu vzdaľovať. Cena na 4 dni, 53€.

PRO TIP: Určite si prenajmite auto. V rumunsku autobusy moc nechodia, všetci tam stopujú a tie ceny za požičanie auta, sú porovnateľné cene lístkov a ušetríte veľkú kopu času. Pripravte sa nekončiace kolóny. Traktorov a kamiónov toľko, že budeš zírať.

 

Plán tripu

V Rumunsku si predpokladaný čas na cestu autom vždy vynásobte dvomi. Bežná rýchlosť mimo mesto je 70km/h s minimálnymi možnosťami predbiehať, kedže je to krajina zákrut. Prvá voľba v pláne bol Bran castle, čiže Drakulov hrad. Z Targu Mures je to 200km, ciže 3 – 4 hodiny cesty. Počas cesty uvidíte naozaj krásnu prírodu a mnoho iných zámkov, či zrúcanín.  Tento hrad ma ničím neprekvapil. Ďalší deň sme išli pozrieť Corvin Castle, čo je naozaj krásny kúsok histórie a architektúry a toto je určite miesto na ktoré sa oplatí ísť. Tretí výlet bol už trochu bližšie, konkrétne sme išli do krásneho mesta Sighișoara, ktoré patrí pod UNESCO a porovnať sa dá s našou Banskou Štiavnicou. 

DSC_0229

DSC_0236

DSC_0257    

#corvincastle #architecture #history #thinkingmoment #travel #transylvania #digitalnomad #roadtrip Príspevok, ktorý zdieľa Jozef Pis (@jozef_mapledays),

 

Screen Shot 2017-06-17 at 23.30.22

 

Značky:, , , ,
Previous Post Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.