Stand up stôl Ikea home made

Poslednú dobu som vypadol z pravidelného cvičenia a plávania, dni a noci trávené pri práci, ktorá ma síce baví, ale už to proste nebolo zdravé. Hovorím si, že predsa musí existovať spôsob ako aspoň trochu za tým počítačom nehniť. Spomenul som si na starší blog, kde vychvaľovali stand up stoly a rozhodol som sa vyskúšať prácu po stojačky. Nebol to môj prvý pokus o toto, ale barový stôl v starom byte bol až príliš vysoký. Kúpu standup stolu som vylúčil hneď, pretože svoj stôl mám až priveľmi rád, tak som začal uvažovať ako customize-ovať pracovisko, ktoré v súčasnosti mám.

Riešenie mojej customizácie ležalo v spálni pri posteli a jeho cena je niečo cez 20€. Táto suma vie premeniť tvoj chliev na stole na plnohodnotne upravovateľný setup. Potrebuješ tieto dva nočné stolíky z Ikea a takto to môže vyzerať.

Stand up stôl Ikea

Dokonca majú tri úrovne výškového nastavenia podľa toho na ktorú stranu ich položíte. Ja napríklad polohu rúk mením, vačšinou medzi normálnou a opačnou stranou.

Stand up stôl Ikea

Je to strašne nepohodlné a to je pre mňa to čo ma na tom baví najviac. Opúšťať komfortnú zónu aj počas práce, je to najlepšie čo pre seba môžem urobiť. Zároveň to zvyšuje focus na prácu, pretože ostatný mozog sa zaoberá tým ako Vás bolia nohy a kríže. Ja mám preto vačšinou “po nohe” taburetku, ktorá vie jednej nohe pomôcť uľaviť dočasným vyložením. A samozrejme veľký zdravotný benefit. Prácu po stojačky schvaľujem.

 

Značky:, , , , ,
Previous Post Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.