Z Budapešti do Sofie s Wizzair

Balkán is new black, aspoň sa v tom duchu niesla moja zima 2016/2017, kedy som navštívil Rumunsko aj Bulharskú Sofiu. Do Sofie som sa vybral s kamarátom z mladosti Matejom, ktorý so mnou na strednej hrával v kapele a zapíjali sme spolu prvé rozchody, piatky, soboty, koncerty, meniny, a tak ďalej.

Letenky a ich cena

Spiatočné letenky nás dokopy vyšli zhruba 80€. Podobné ceny má wizzair tento smer často, stačí to raz za čas sledovať.

wizzair letenka

Ubytovanie

Airbnb ma zoznámil s Mihailom a ten nám poskytol perfektný 2 izbový byt, kde sme mali každý vlastnú izbu, netflix a mega blízko do centra. Cena 94€ na 3 noci. Keď sme to zbilancovali, zistili sme, že letenky aj s ubytkom nás na osobu stáli 85€.

16129655_10210317274601579_1031974754_o

Sofia

Ceny a život v Sofii je veľmi podobný životu v Bratislave, akurát majú metro. Všetko zaujímavé prejdete v pohode za 3 dni.

Po prílete sme nevedeli či zobrať taxi, alebo riešiť nejakú prepravu, tak sme proste kúpili lístky v prvom okienku, odchytil si nás šofér na mikrobuse a zhruba s ďalšími siedmymi ľuďmi nás odviezol do centra. Vyšlo to asi 3 eurá na osobu. Taxík by bol rýchlejší a presnejší vo vykladaní. Ak pristávate na terminál A, čo asi v prípade wizzair z Budapešti nebude, ale keby náhodou, tak môžete ísť metrom priamo z letiska do centra mesta.

Myslel som ze tu bude teplejsie ?? #jetuzima #nightphotography #bulgaria #travel #traveling #sofia #street #balkantrip

Príspevok, ktorý zdieľa Jozef Pis (@jozef_mapledays),

Prvý večer sme sa hneď vybrali hľadať niečo čo môžeme zjesť a po pár neúspešných pokusoch zoznámiť Siri so Sofiou nám tripadvisor poradil 3 neexistujúce reštaurácie a tak sme nakoniec náhodou našli výbornú, nonstop reštauráciu. Varia výborne, odporúčam palacinky so zmrzlinou alebo niektorú z krémových polievok. Druhý deň sme prešli centrum, parky, okolie, previezli sme sa metrom, obzreli kostoly, mešity, synagógy a pozreli sme si na netflix Matrix 1. Pre tipy na najlepšie turistické destinácie určite odporúčam pozrieť tripadvisor.

#wordless #cathedral #sofia #bulgaria #balkantrip #travelingram #church #history Príspevok, ktorý zdieľa Jozef Pis (@jozef_mapledays),

#theatre #sofia #bulgaria #traveling #sunny #walking

Príspevok, ktorý zdieľa Jozef Pis (@jozef_mapledays),

Ďalší deň sme zhánali taxík ako feťák dávku, lebo sme chceli vidieť Boyana kostolík z 13. storočia pod horou vedľa Sofie, ktorý keby vynecháme, tak by mi moc nechýbal. Taxikár počul, že rozprávame iným jazykom, tak si samozrejme nahodil pár levov, lebo veď taxikárska klasika(zlatý Uber). Ale cesta naspäť bola celkom sranda, keď nám ušiel autobus, lebo sme si hoveli na lavičke za rohom a neskôr nám revízorka vysvetľovala, že tie lístky si musíme aj štiknúť, ale s úsmevom nám ukázala ako na to a zaobišli sme sa bez pokuty.

Posledný deň bol asi najadrenalínovejší, keď sme sa trochu zabudli v centre na lavičke a o hodinu nám zatvárali gate. V metre sme začali panikáriť a skoro sme nastúpili na zlé metro. Čas podľa mňa išiel najrýchlejšie v živote a zástavky metra trvali hodiny. Keď sme mali tak 5 minút do zavretia gate-u, sme vystúpili na letisku a práve tu prišlo zistenie, že Sofia má dva terminály a ten, ktorý potrebujeme my, je vzdialený pešo tak 15-20 minút. Vybehol som z haly ako Usain Bolt a taxikárke vysvetľujem našu situáciu. Nerozumela mi ani pol slova, ale dala nám najavo, nech nastúpime. To sme ešte netušili, čo dokáže žena v dácii. Stopka, červená na semafóre alebo retardér neexistovali. Všetky tieto tri veci sme preleteli ako keby tam ani neboli. Ok na červenej trochu pribrzdila a najlepšie bolo, že vždy keď sme niektorí z týchto chekpointov preleteli, tak pani taxikárka zadelila, “Krejzíííí”. Ako sme pristavovali ku hale, už som bol jednou nohou z auta vonku, hádžem jej na palubovku všetky peniaze čo nám ostali, posielam jej pusu na znak obrovskej vďaky, taxikárka s úsmevom oddriftovala na stanovište a my sme s úsmevom vleteli do haly. Zdržali nás pre istotu ešte na kontrole tašiek, lebo Matej si chcel zobrať šampón do lietadla. Nakoniec sme bordoví, spotení, dobehli do fronty a stihli sme to len vďaka tomu, že meškal samotný wizzair.

Ešte jedna bonus fotka mňa a veškerej batožiny, ktorú som si bral. #minimalista

2017-02-25 14.15.03

Na úplný záver tradične pár fotiek, ktoré sa nezmestili na instagram.

Church St. George Rotunda

Monument to the Tsar Osvoboditel

sofia airport

Chrám svätého Alexandra Nevského

Sleduj toho mysliteľa

National Theatre "Ivan Vazov"

ancient Serdica

Značky:, , ,
Previous Post Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.