Prečo sa stať digitálnym nomádom a kto vlastne digitálny nomád je?


Digitálny nomád je človek, ktorého práca nie je zavislá od miesta a času, na prácu používa prevažne internet, nezdržiava sa dlho na jednom mieste a cestuje po svete.

photo-1430329429612-babb42f88673

Ak tvoja súčasná práca spĺňa kritéria nezávislosti a si dlhodobo nespokojný na jednom mieste, tak ťa budú zrejme nasledujúce riadky motivovať a vymeníš to jedno miesto, za celý svet. Simple life hack, ktorý každý digitálny nomád pochopil a preto žije týmto štýlom života. U mňa to prebiehalo tak, že som sa jedného dňa prebudil s otázkou, “prečo nežiť každý mesiac so svojím mesačným rozpočtom na inom mieste?”. Je to logické, pretože keď nemusíš byť nikde, tak môžeš byť všade, keď môžeš platiť svoj život na jednom mieste, môžeš to robiť kdekoľvek. Tvoja práca, tvoj život, každá sekunda cestovania a práce budú harmonicky prepojené, ako jing a jang. Každá sekunda práce ti predĺži cestovanie a cestovanie ti udrží motiváciu kvalitne pracovať.

Keď chceš mať brainstorm, zavrieš sa na týždeň do pokrovného ateliéru, alebo sa zabalíš do deky na chatke v horách. Keď sa budeš chcieť socializovať, navštíviš hostely pre nomádov a freelancerov, obehneš miestne coworkingy a ak máš ešte dostatočne dlhé auto, tak spíš kdekoľvek. Život zrazu ponúka bonus pack každý deň. Žiadne zmluvy ku nájmom, výpovedné lehoty, otravný šéf, stereotyp. Proste “book room/house/couch/bed” od – do a “carpe diem”.

Udržať takýto životný štýl chce určite aj slušnú dávku plánovania, sebazaprenia, motivácie a disciplíny. Dôležitý faktor pri aktívnom nomádovaní, je akcieschopnosť, pretože na nových miestach čas letí rýchlo, všetko je nové a Vy nechcete iba pozerať do monitoru. Ale aj na toto je odpoveď a veľmi príjemná. Zober notebook a vychutnávaj si atmosféru súčasného miesta, nájdi peknú kaviareň, park, terasu, výhľad zo stanu/kufra auta a pracuj pohltený atmosférou. No určite sa nájdu aj chvíle, keď budeš musieť byť chvíľku niekde zavretý, rozmýšľať a pracovať.

 

Nomádovanie prináša do života obrovské rozširovanie kontaktov, obzorov a možností, ako svoje podnikanie podporiť, či lepšie vybudovať značku. Ja som sa rozhodol vymeniť jedno miesto za celý svet tiež a už som síce pri pár stoloch vo viacerých kútoch zeme pracoval, vždy som ostal dlhodobejšie nakoniec na jednom mieste. Teraz to idem zmeniť a plánujem viesť pravidelný blog a vlog, kde plánujem zverejňovať vrátane zážitkov, videí a blogov, aj všetky dôležité výdaje, kde, čo a koľko stálo a pokúsim sa potvrdiť moju teóriu, že cestovať môžeš už aj s tým, čo máš teraz na účte a slobodný si vtedy, keď to tak naozaj cítiš.

 

Previous Post Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.