Moja prvá aktivita na poli crowdfundingu

Začnem asi tým, že ak niekto nevie, čo je crowdfunding, tak ide v skratke o to, že ak máte nápad na super projekt alebo produkt, ale nemáte naň peniaze, tak napr. na kickstarter.com sa odprezentujete a ak sa ľudom zapáčite, prispejú Vám. Za väčšie finančné príspevky Vám väčšinou danú službu, či produkt doručia ako prvému na svete. A presne to som ja urobil nedávno, ako svoju prvú fundáciu vôbec.

Do čoho som investoval? Do mozgu …

Jedného dňa na mňa v spleti reklám zababranej fejsbukovej nástenky vyskočila reklama na crowdfunding projektu, ktorý sa volá Neuroon. Startup som si pozrel a hneď som si vybavil virálne video, ktoré som dávnejšie videl a kde sa táto technológia iba prezentovala ako nápad. Neuroon by som nazval ako mozgovo spánkový asisent, ktorý má možnosť citelne zlepšiť Váš život. Prvá úplná bomba šupa je, že ak spíte s Neuroon-om na očiach, všetky Vaše sny máte ako živé a plne pod kontrolou.

Na druhý pohľad ale otvára priestor spoznať svoj mozog úplne z inej perspektívy. Povedzme si pravdu, v súčastnosti sa ľudia moc nepoznajú s vlastným rozumom a tým nemyslím nič urážlivé. V drvivej väčšine sa ľudia nie moc dobre dlhodobo koncentrujú, ich myšlienky sú unášané v riekách overthinkingu a tie najmenej trénované mozgy si nosia pin kódy na papieriku v peňaženke. Neuroon totiž bude mať aj iné funkcie ako sleep tracker založený na EEG, smart home integration, zlepšovanie a meranie meditácie, Váš spánok bude dokonca A/B testovať. Neuroon sľubuje lepšie vstávanie, zvyšovanie produktivity, sleep hacking a neskutočný technologický zážitok. A to všetko bude open source, v ktorom vidím najväčší potenciál a využitie.

Viac, resp. všetko o projekte nájdete na https://www.kickstarter.com/projects/intelclinic/neuroon-open-smartest-sleep-dreams-and-meditation.

45aa42040deed537c1e479dc632a4d10_original

 

6110d9354f59f5a1f10e46da2b9309be_original

neuroon

 

25e15a7f77b8a717ccc8290673eae67d_original

Značky:, , , ,
Previous Post Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.