Leto na Malte

V lete 2018 mi firma ponúkla stráviť leto na Malte. Na ostrove založenom Maltézskym rádom a slúžiacim ako obrana pred Osmanmi, sme aj s kolegom mali podať pomocnú ruku pri vývoji open source projektu. Po prvom prílete sme išli do office a zoznámili sme sa s novými kolegami. Hneď prvý večer sme sa kúpali v mori a v kancli na to vzniklo slušné meme.

malta meme

Malta a život na nej

Už prvý mesiac sme hrali bingo s reštauráciami na promenáde a rozmýšlali, ktoré sme ešte nevyskúšali. O klíme na Malte by sa dala napísať jedna celá kapitola, ale v skratke, kráčaš do office po promenáde o 9:00, slnko už kvalitne pečie, tričko sa začína podobať originál na mapu pokladu a v tom vstúpiš do kancelárie a máš pocit, že stojíš v tescu pri otvorenom mraziacom boxe a vyberáš si magnum. Odvoz do kancelárie a z nej sme mali zabezpečený, ale keďže celá Gzira a Sliema má jednu hlavnú cestu, tak sme sa ranným zápcham vyhli “príjemnou” prechádzkou.

V kancelárii sme počas dňa držali tempo.

messenger communication

Dopravu na Malte náš šofér definoval takto “Like in India, but without rickshaw’s”. Potvrdzujem a ešte sa tam aj jazdí naľavo. Napriek tomu sme sa odhodlali požičať si auto a nie raz, a Maltu aj s Gozom sme počas víkendov, voľna a poobedí precestovali. Videli sme všetko okrem katakomb Hal Saflieni Hypogeum, pretože lístky boli vybookované do októbra.

Ak ste fanúšikom Game of Thrones ako ja, tak práve na malte nájdete hromadu miest, kde sa scény natáčali.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jozef Pis (@jozefpis.sk) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jozef Pis (@jozefpis.sk) on

Všade je to autom do 45 minút ak nie sú zápchy a tie sú vždy. Autom sa chodí aj do potravín za roh. Taxify je tam drahší tak 2 až 3x viac ako u nás. Pozdĺžne parkovanie sa málokedy zaobíde bez ťukancov. Kupuj si vodu a naozaj všade si ju nos, je tam pekelne sucho a ich kohútiková je iba úžitková. Voda v podniku stojí viac ako veľké pivo. Dopravy sa netreba báť, mimo osídlených štvrtí sa tam jazdilo celkom v pohode.

Všetky dobré fotky nájdeš na mojom instagrame instagram.com/jozefpis.sk a teraz si vychutnaj celé leto v tomto videu.

Previous Post Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.