José Silva, Andy Weir a Petr Ludwig. Čo majú spoločné?

Títo páni sú so mnou každú noc v posteli lebo si získali moje čitateľské srdce a ja sa teraz pokúsim urobiť minirecenzie na ich knihy, čím chcem ich diela rozosievať ďalej do sveta.

Andy Weir – Marťan

Zrejme celý svet videl kasový trhák v ktorom Matt Damon opäť uviazne v akejsi brinde, teraz pre zmenu aj na inej planéte(btw všimli ste si, že presne to isté sa mu stalo aj v Interstellar? Ten chlap vážne priťahuje istý typ problémov) a NASA, ktorej je najprv zaťažko otočiť raketu, ktorú má Matt za prvým rohom, lebo by to bolo nákladné, urobí nakoniec riešenie, ktoré je 10x drahšie, nehovoriac o tom, že im jedna raketa vybuchne počas ich zbrklých príprav. No a kniha je o tom istom, akurát vonia ako kniha a je lepšia ako film. V knihe je hlavný hrdina krížencom Dr. House(aj Vám vždy pri jeho mene napadne pieseň od Madness? Ďakujem ti pekne televízia Joj) a Sheldona Coopera. Ťažký sarkasta, ktorý je nadupaný vedomosťami. Občas mi kniha pripadá ako podprahová hodina chémie, čo ju robí ešte zaujímavejšou, navyše sa aj cítim, že tomu rozumiem. Kniha ma vcucla ako alkoholíka akcia na rumík a v šúčasnosti ju ešte stále čítam.

Petr Ludwig Konec Pokrastinace

Petr Ludwig – Konec Prokrastinace

Vzdaj sa všetkého a odovzdaj to tejto cirkvy. Dielo Petra Ludwiga by už mali dávať na stredných školách ako povinnú literatúru. Samozrejme, len pre tých, čo nevolili Kotlebu(vtip, akurát je to aktuálne, tak som sa chcel zviesť na vlne). Táto kniha vytiahne z brindy aj Matta Damona, minímale by vo SWOT analýze zistil, že má dosť veľa “ohrození”. V súčasnosti čítam Konec Prokrastinace už druhý krát a stále ma vie naučiť niečo nové. Ak sa neviete nakopnúť, či pohnúť v živote z miesta, už vopred môžete poďakovať tejto knihe, že to rada urobí za Vás.

José Silva – Silvova metóda ovládania mysle

Priznám sa, že je trochu zbrklé písať o takejto knihe, najmä, keď ju mám ešte len rozčítanú, ale keďže sa smerom poznania uberám už dlhšie, myslím, že týmito slovami jej povesti neublížim. Kniha berie obyčajného mukla na prvé cesty smerom k meditáciám, selfhypnóze, autogénneho tréningu a zamerania sa na pozitívnú budúcnosť. Pre zaujímavosť, o zameraní sa na pozitívnu budúcnosť hovorí aj knha Konec Prokrastinace, dokonca by som povedal, že tieto dve knihy by sa mali čítať jedna po druhej, pričom prvá človeka na životnú zmenu pripraví a druhá mu ukáže ako na to. Naučíte sa vedome prechádzať medzi hladinami, ktoré inak dosahujeme len v spánku a začnete ich využívať vo svoj prospech. Z toho základu začnete čerpať ďalšími cvičeniami nové poznania a ak pri Vás bude kniha úspešná, tak určite neskončíte s touto tématikou iba pri nej. Jediné, čo mi na knihe nie je sympatické, je podprahové utvrdzovanie, že kniha zaručene funguje zbytočnými klishé príbehmi o tom ako po knihe schudnete, prestanete fajčiť a iné marketingové vsuvky. Chvalabohu konzistencia týchto príbehov je umiestnená len na začiatok knihy.

Značky:, , , , , ,
Previous Post Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.